Portal - Stary Sącz
polski Strona główna / Z życia szkoły
Niedziela - 17 grudnia 2017 Jolanty, Łukasza, Olimpii     Radosnych i pełnych ciepła rodzinnego Świąt Narodzin Chrystusa, oraz dużo szczęścia i pomyślności w Nowym Roku - życzą wszystkim uczestnicy projektu -"Interaktywna Polska"
 
Z życia szkoły

Znalezione obrazy dla zapytania z życia szkoły

WIECZORNICA PATRIOTYCZNA

09.11.2016r o godz. 16.00 w Szkole Podstawowej w Popowicach odbyła się Wieczornica Patriotyczna. Pani dyr. Grażyna Smaga witała zaproszonych gości: p. Sołtysa – Czesława Kurzeję, panie ze Stowarzyszenia Ziemi Popowickiej na czele z p. przewodniczącą – Stanisławą Florkiewicz, Radę Rodziców, Rodziców, uczniów oraz Radę Pedagogiczną.

"Naród bez historii błądzi jak człowiek bez pamięci" – to motto Normana Daviesa obrali organizatorzy uroczystości. Pragnęli oni: przybliżyć zebranym przeszłość narodu, tragiczną i chwalebną, za pomocą muzyki, pieśni, choreografii i poezji .

Chór szkolny pod okiem p. Marka Wastaga dał koncert melodii bliskich sercu każdego Polaka.

Swój patriotyzm wyrażali tego dnia również najmłodsi – dzieci z Oddziału Przedszkolnego wraz z wychowawczynią, p. Anetą Lompart. Swój występ dzieci rozpoczęły od uroczystego poloneza. Pojawili się tancerze - chłopcy w szlacheckich czerwonych zapaskach i dziewczynki w pięknych sukniach. Taniec, który na dworach polskich władców był elementem ceremoniału dworskiego jako parada szlachty przed królem, tym razem zaprezentowały z gracją przedszkolaki.

 Następnie pieśń „ Jestem Polakiem” wprowadziła wszystkich w patriotyczną zadumę. Dzieci  poprzez montaż poetycki przedstawiły  losy żołnierzy polskich oraz fakty historyczne, które przyczyniły się do wyzwolenia naszego kraju.

W dalszej części odbyło się wspólne śpiewanie tradycyjnych pieśni patriotycznych przy herbatce i ciastku przygotowanym przez Radę Rodziców.

Społeczność szkolna i lokalna po raz kolejny dowiodła, że w organizację uroczystości o patriotycznym duchu potrafi włączyć się z sercem.

GALERIA

A. LompartŚLUBOWANIE KLASY I


18 października pierwszoklasiści dokonali uroczystego ceremoniału pasowania na ucznia, stanęło 12 dzieci. Tradycyjnego pasowania na ucznia dokonała pani Grażyna Smaga, dyrektorka szkoły. Podczas uroczystości najmłodsi uczniowie przeszli „chrzest bojowy”.Oprócz ślubowania, pasowania, recytowania i śpiewania zostali oni poddani testowi sprawnościowemu. Sądząc po ich minach, niełatwo było zaliczyć próbę uśmiechu, czyli posmakowania czarodziejskiego napoju. Po pomyślnie wykonanym teście wszyscy uczniowie własnoręcznie przybijali „pieczęć” przy swoim nazwisku. W tym momencie można było ogłosić, iż znaleźli się w gronie uczniów Szkoły Podstawowej w Popowicach. Pani dyrektor oraz dyrektor nowosądeckiej delegatury Kuratorium Oświaty w Krakowie Dariusza Leśniaka, przewodnicząca Rady Rodziców- Justyna Sejud, rodzice oraz uczniowie złożyli pierwszakom życzenia. W części artystycznej, wystąpili rodzice pierwszoklasistów-śmiechu było, co niemiara, przysłowiowa „Rzepka” powaliła wszystkich na kolanach.
Marta Słaby

 

Leśni na zaciągu

         13 października gościli w szkole harcerze i harcerki z Barcic, którzy prowadzili zaciąg wśród uczniów klas czwartych, piątych i szóstych. Zorganizowali dla nich zajęcia, których celem było przybliżenie idei harcerstwa. Podzieleni na grupy uczniowie mieli okazję wziąć udział w harcerskiej musztrze, a także grach i zabawach. Wielu uczniów, zgłosiło chęć bycia harcerzem. Czy wytrwają? 

[więcej]

 
Wyjazd klas IV – VI do Krakowa

         W poniedziałek 10 października uczniowie klasy IV, V i VI pod kierunkiem wychowawców brali udział w wycieczce do Krakowa . Główną atrakcją dnia  stał się spektakl „ Ania z Zielonego Wzgórza ‘’ w teatrze Groteska. Uczniowie uczestniczyli również w lekcji historii, obejmującej zwiedzanie Katedry Wawelskiej, w której znajdują się: srebrna trumna i relikwie Św. Stanisława, sarkofagi królów z Dynastii Piastów i Jagiellonów – Władysława Warneńczyka, Władysława Łokietka, Bolesława Śmiałego, Bolesława Chrobrego, Królowej Jadwigi .W podziemiach Katedry zobaczyli grób pary prezydenckiej – Marii i Lecha Kaczyńskich oraz trumnę Marszałka Józefa Piłsudskiego. Na koniec podziwiali piękne okazy i rękodzieła w Muzeum Bursztynu.

Szczególne podziękowania kierujemy do Rady Rodziców za ufundowanie wycieczki.

 

Beata Nowak

 

 

 

 

Jem Zdrowo

Znalezione obrazy dla zapytania jem zdrowo         6 października 2016 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs pod hasłem „Jem Zdrowo”. Celem konkursu były: propagowanie zdrowego  żywienia, kształtowanie w uczniach prawidłowych nawyków żywieniowych oraz przygotowanie ich do świadomego wybory spożywanych posiłków. Do zmagań konkursowych przystąpiła cała społeczność szkoły. Uczniowie wraz z rodzicami i wychowawcami klas przygotowali wyjątkowo zdrowe potrawy z warzyw i owoców. Na stołach zagościły kolorowe sałatki, przekąski, owoce oraz zdrowe napoje. Niektórzy uczniowie wykazali się zdolnościami artystycznymi komponując różne postacie i zwierzątka. Wszyscy z apetytem i w miłej atmosferze spożywali przygotowany przez siebie witaminowy posiłek.


Dyrekcja Szkoły i Grono Pedagogiczne

zaprasza Uczniów wraz z Rodzicami na uroczystość inauguracji nowego roku szkolnego 2016/2017, które rozpoczniemy Mszą Świętą w tutejszym kościele  o godzinie 8.00. (wszyscy spotykamy się w kościele)

Następnie wspólnie przejdziemy do budynku szkoły na krótkie spotkanie z wychowawcami, podczas którego zostaniecie poinformowani o planie lekcji, otrzymacie klucze do szafek, aby jak wzorowy uczeń w piątek wstawić się w szkole przygotowanym i  pełnym werwy do pracy.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w uroczystości.

 

 


Podręczniki do zerówki

Podręczniki do zerówki : "Kolorowy start" wydawnictwo MAC, box dla 5 i 6 latków.

Zeszyty do pisania,czytania i liczenia oraz fartuszki na zajęcia plastyczne dzieci otrzymają gratis od wydawnictwa na początku roku szkolnego.


"Officium officio provocatur"

/Życzliwość wywołuje życzliwość/


 

„Jedynie prawdziwy człowiek

zauważy potrzeby innego człowieka.

Jedynie człowiek wielkiego serca

wyciągnie doń pomocną dłoń.”


Trzeba życzliwości i dobroci, aby pomagać.

 Trzeba wielkości ducha, aby pomagać bezinteresownie.

 Trzeba odwagi, aby nie zważając na przeszkody,

 wytrwale i do końca wyciągać przyjazną dłoń.


Za bezinteresowną pomoc, życzliwość i ofiarność okazaną Naszej Szkole

Paniom: Jolancie Kocoń, Justynie Sejud, Lidii Opyd, Barbarze Tokarczyk, Ewelinie Stawiarskiej,

Katarzynie Pierzga, Urszuli Kurzeja, Kamili Grych (Sejud), Bożenie Kołodziej,

Katarzynie Korona, Annie Jasińskiej i Barbarze Orłowskiej

 z serca DZIĘKUJĄ

rodzice, uczniowie, nauczyciele i dyrekcja

Szkoły Podstawowej im. Św. Kingi w PopowicachWycieczka do Muszyny 

     Dnia 7 czerwca b.r. klasy 0 - VI naszej szkoły wybrały się autokarem na wycieczkę szkolną do Muszyny pod opieką naszych wychowawców, a także P. Dyrektor i Ks. Michała. Celem naszej wyprawy było zwiedzenie przepięknego, największego i najnowszego w Małopolsce Ogrodu Biblijnego, a także Ogrodów sensorycznych.... więcej


Podziękowania dla rodziców i sponsorów: 

heart Podziękowania dla p. Władysława Sejuda, p. Stanisława Pasonia, p. Platy i Firmy Handlowo - Usługowej "ELKRAF" za wsparcie materialne pomysłu Rady Rodziców i ufundowanie czapek z logo szkoły, które będą wykorzystywane podczas wycieczek szkolnych.... więcej


Szkolny konkurs matematyczny „Potyczki z Królową Nauk”

 

              24 maja 2016 r. w SP im. Św. Kingi w Popowicach został przeprowadzony szkolny konkurs matematyczny „Potyczki z Królową Nauk”. Był to konkurs drużynowy, brały w nim udział czteroosobowe ekipy z klas IV-VI. Aby wspólna rywalizacja była jak najbardziej miarodajna i sprawiedliwa, rozwiązania zadań dla poszczególnych klas wymagały wykonania zbliżonej liczby obliczeń i przekształceń.... więcejDzień Ziemi


             Dni Ziemi obchodzone 22 kwietnia to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Musimy być przyjaciółmi przyrody - ekologami i dbać o środowisko. Budzenie wśród dzieci i młodzieży współodpowiedzialności za stan środowiska w przyszłości, poczucia troski o stan czystości najbliższego otoczenia oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody, to główne cele tegorocznych obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole....więcejNajlepsi z najlepszych!
        Po sukcesie Krystiana Furtaka ucznia klasy VI, który w obecnym roku szkolnym uzyskał tytuł Finalisty Małopolskiego Konkursu Informatycznego, jego następcy Katarzyna Kołodziej i Bartosz Sejud (klasa V), oraz  Amelia Górska (klasa 0) również zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego Konkursu Informatycznego Baltie.....więcej


Uczniowie naszej szkoły znowu na podium

21 kwietnia 2016 roku po raz kolejny  Szkoła Podstawowa nr 1 w Starym Sączu była organizatorem Ogólnopolskiego Turnieju BRD na etapie gminnym. Celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej. Głównymi założeniami jest: kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, popularyzacja przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, popularyzacja podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz promowanie roweru jako środka transportu, rekreacji i sportu. ....  więcej

 


Etap gminny OTWP „Młodzież zapobiega pożarom”

 – sukcesy naszych uczniów

9 marca 2016 roku w budynku OSP Stary Sącz odbył się etap gminny  Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej " Młodzież Zapobiega Pożarom " . Do rywalizacji przystąpili uczniowie  szkół podstawowych, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych z terenu gminy. Naszą szkołę reprezentowali  uczniowie klas V i VI : .....więcej

 

 


To, czego dzieci potrzebują w obfitości dostarczają dziadkowie. Dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcje życia. Oraz, co najważniejsze, Siebie…….

 

        Niezwykle miła uroczystość miała miejsce 04.02.2016r w Szkole Podstawowej w Popowicach. Okazją do jej zorganizowania stał się Dzień Babci i Dziadka. Młodzież szkolna zaprosiła Szanowne Babcie i Dziadków oraz najstarszych mieszkańców wsi na tę uroczystość. ..... więcej

 


 

 

Goście z Ukrainy

W dniu 03.02.2016 roku Szkoła Podstawowa im. Św. Kingi w Popowicach gościła w swoich murach uczennice, nauczycieli i ojca duchownego z Kolegium dla dziewczyn „Znamennia” z miejscowości Zarwanica na Ukrainie. Uczniowie naszej szkoły przywitali Gości tańcem, również uczennice z Ukrainy odwzajemniły się tym samym. Wspólny taniec, śpiew nie miały końca. Była rozmowa o Polsce i o Ukrainie. Nauczyciele wpisali się do kroniki szkolnej słowami, które pragniemy zacytować „ dziękujemy za ciepłe przyjęcie, gościnność, atmosferę radości i miłości…. Więcej

 

Światowy Dzień Pluszowego Misia – 25 listopada.


         25 listopada to Światowy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie kl. II przynieśli swoje ulubione maskotki. Celem całego przedsięwzięcia było: zapoznanie dzieci z historią powstania Dnia Pluszowego Misia, przedstawienie sylwetek misiów - bohaterów literackich, ukazanie, że miś jest najlepszym przyjacielem dziecka, oraz zapoznanie uczniów z przygodami Kubusia Puchatka,

 Misia Uszatka, zachęcenie dzieci do wypożyczenia i przeczytania książek o misiach i niedźwiedziach.


 


© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: Grażyna Smaga